Existuje niekoľko populárnych trikov ako zabezpečiť budovanie kvalitných spätných odkazov. Jedným z nich je aj zabezpečenie partnerských a zákazníckych linkov. Ak máte obchodných partnerov, s ktorými spolupracujete alebo verných zákazníkov, ktorí majú radi Vašu značku, môžete si budovať odkazy aj prostredníctvom nich. A to pomerne jednoduchým spôsobom. Ďalším skvelým spôsobom, ako získať spätné odkazy, je publikovanie blogu. Táto stratégia nie je len veľmi obľúbená, ale aj nesmierne cenná. Blogy majú unikátnu schopnosť produkovať nový obsah na pravidelnej báze, podnecovať konverzáciu a komunikáciu naprieč celým webom a získať odkazy z iných blogov. Na druhej strane, existujú však aj časté chyby, ktorým je lepšie sa vyhnúť. Aké sú to?

Čomu sa vyhnúť pri budovaní spätných odkazov

Aby ste sa vyhli postihom za neprirodzené linkovanie – známe aj ako link spam – Google ujasnil, čomu je potrebné sa vyhnúť za každú cenu. Kupovanie odkazov alebo zapojenie sa do výmeny linkov sa môže zdať ako pomerne jednoduchý spôsob link buildingu, ale tieto praktiky môžu ohroziť Vašu prácu ako aj samotný business. Totiž vyhľadávače ako Google alebo aj Bing spochybňujú vplyv platených odkazov v ich výsledkoch vyhľadávania. Weby, ktoré sú prichytené pri kupovaní alebo predávaní odkazov, riskujú vážne sankcie. Vymieňanie linkov môže taktiež priniesť sankcie, hlavne pokiaľ ide o masovú výmenu linkov s nesúvisiacimi stránkami. Prelinkovanie s ľuďmi, s ktorými spolupracujete, je však možné, dokonca priam cenné. Vyhýbať by ste sa mali aj nekvalitným spätným odkazom. Ide o weby, kde si platíte za umiestnenie odkazu na stránke. Tie zvykli byť populárnymi zdrojmi manipulácie. Vyhľadávače však vynašli metódy, ktoré znižujú ich dosah. Naďalej proti nim bojujú prostredníctvom recenzií od ľudí alebo spamových hlásení.

Odkazy by vždy mali byť korektne získané. Mali by tiež pochádzať z autoritatívnych webov. Tieto weby by mali obsahovo súvisieť s Vašou webovou stránkou. Linky by mali webu prinášať vhodnú návštevnosť. A vždy by tieto odkazy mali byť strategicky cielené a prirodzene získané.